Zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących pomocy

W dniach 23 i 24 września odbyła się organizowana przez Banki Żywności zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących pomocy. Zbiórka prowadzona była również w andrychowskich sklepach.
      Młodzi wolontariusze zachęcali klientów sklepów, aby podzielili się posiłkiem z najbiedniejszymi mieszkańcami naszej gminy.
To właśnie oni, poprzez szkoły, otrzymali zebraną żywność.

Do akcji, z roku na rok, przyłącza się coraz więcej mieszkańców Andrychowa i okolic, którzy szybko zapełniają produktami przygotowane na ten cel kosze.
Zbierano produkty spożywcze, takie jak mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, olej, konserwy i inne artykuły żywnościowe oraz słodycze, na które czeka wiele dzieci.

W wielu andrychowskich sklepach zbiórkę prowadzą uczniowie szkół z naszej gminy. Tradycyjnie już do akcji włączyli się uczniowie czwórki, którzy, pod opieką nauczycieli, zbierali żywność w sklepie Intermarche.
Nie zabrakło również zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Andrychów. Zuchy z naszej szkoły przez cały piątek prowadziły zbiórkę w sklepie Tesco.

Dla młodych wolontariuszy zbiórka żywności jest wspaniałą lekcją altruizmu, a dla wszystkich pomagających okazją do spełnienia dobrego uczynku.
GRATULUJEMY!!!

Nasi wolontariusze: