Zuchy w Szkole

Gromada Zuchowa "Brykające Tygryski" została strażakami.

Harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego uroczyście rozpoczęli nowy rok harcerskiej służby. W dniach 16 – 18 września blisko 1300 zuchów, harcerzy i instruktorów z całej Chorągwi spotkało się w Krakowie, gdzie wzięli udział w Inauguracji Roku Harcerskiego. Przez trzy dni wszyscy świetnie się bawili! W Krakowie nie mogło zabraknąć zuchów z naszej szkoły.

W wielkim harcerskim święcie wzięły udział zuchy z 1 GZ „Brykające Tygryski” oraz z 14 GZ „Uciekające Kurczaki”.
Zuchy zdobywały sprawność strażaka, więc musiały wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością współpracy w grupie. Miały również okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy, gdyż odwiedziły JRG Straży Pożarnej w Krakowie.
Strażacy przygotowali dla nich tor przeszkód i zaprezentowali sprzęt i samochody strażackie.
Każdy zuch spróbował jak ciężko jest gasić pożar, bo musiał strumieniem wody trafić w określony punkt. Nikt nie utrzymał węża bez pomocy strażaków.

Nasze zuchy są bardzo dzielne i odważne i każdy z nich znakomicie wykonał przygotowane zadania i wszyscy otrzymali sprawność strażaka.

Zuchy i harcerze spotkali się w niedzielę, na uroczystej Mszy Świętej, podczas której został poświęcony nowy sztandar Chorągwi Krakowskiej. Następnie kolumną udali się na apel.
Jak na każdej harcerskiej imprezie oprócz dobrej zabawy musi być element współzawodnictwa. Tak było i tym razem.

Na apelu zostały ogłoszone wyniki rywalizacji gromad i drużyn podczas całej Inauguracji. Wśród zwycięzców nie zabrakło zuchów i harcerzy z Andrychowa.
       Nasze "Czwórkowe" gromady zuchowe dzielnie się spisały i „Brykające Tygryski” zajęły pierwsze, a „Uciekające Kurczaki” trzecie miejsce w rywalizacji wszystkich gromad zuchowych Chorągwi Krakowskiej.

Nasza radość jest tym większa, że podczas apelu ogłoszono wyniki współzawodnictwa hufców Chorągwi Krakowskiej za rok harcerski 2010/2011 i okazało się, że zwyciężył Hufiec Andrychów!

Chcesz obejrzeć zdjęcia - kliknij w link:link