Uwaga ABSOLWENCI !!! film DVD "HISTORIA CZWÓRKI część.I i II"(1970-1976)i (1979 - 1991) - bliższe informacje w sekretariacie
      STRONA GŁÓWNA      SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE      KSIĘGA GOŚCI      LINKI>
Z życia Szkoły

Wycieczka klasy VIc "Szlakiem Orlich Gniazd".      W dniu 7 maja 2010r. klasa VI c wraz z wychowawcą p. Ewą Szemlą oraz p. Ewą Sasak i z przewodnikiem p. Zbigniewem Majtczakiem wyjechała na wycieczkę "Szlakiem Orlich Gniazd".

      Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie "Jaskini Łokietka" w Ojcowskim Parku Narodowym.
Uczniowie oprowadzani przez przewodnika mogli dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy, związanych z historią jak i ze stanem obecnym jaskini. Pomimo długiego oczekiwania na wejście do jaskini (prawie godzinę)i pomimo brzydkiej pogody wszystkim dopisywał dobry humor.

      Drugim etapem wycieczki był spacer "Doliną Prądnika".Dolina Prądnika jest najpiękniejszą i najdłuższą (ma ok. 15 km) spośród jurajskich dolinek znajdujących się w okolicach Krakowa.
      Idąc Doliną Prądnika mijamy Bramę Krakowską, a w tle widzimy Górę Koronną- obok Górę Okopy, potem mijamy Źródełko Miłości , z którego wypływa woda, która niestety nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

       Ostatnim etapem spaceru Doliną Prądnika było zwiedzanie nowoczesnego, multimedialnego Centrum Edukacyjno-Muzealnego (link do strony muzeum:http://www.opn.most.org.pl/muzeum.htm
oraz : http://www.opn.most.org.pl/galeria.htm)


      Ponieważ pogoda nas w tym dniu nie rozpieszczała, w związku z tym w drodze powrotnej, jadąc busem minęliśmy już nie wysiadając "Kaplicę na wodzie", "Igłę Deotymy" oraz Maczugę Herkulesa, przy której trochę dłużej zatrzymaliśmy się, aby w jej sąsiedztwie zobaczyć zamek w Pieskowej Skale.

      W Krakowie zrobiliśmy przystanek,aby skosztować "pyszności" w McDonald's.

Dotarliśmy do domów po 12 godzinnej wycieczce, która na pewno zapadnie nam w pamięci nie tylko w związku z oglądaniem i podziwianiem ciekawych rzeczy, ale również z powodu bardzo brzydkiej pogody.
       Każdy przywiózł do domu nie tylko wspomnienia z wycieczki, ale również kilogramy błota na butach i spodniach i przemoczone ubrania.
Pomimo tego wycieczkę należy zaliczyć do udanej.


Klasa VI c w komplecie.


Ojcowski Park Narodowy.


Sesja zdjęciowa...


Ciekawe, jak wyszły zdjecia...


W oczekiwaniu na wejście do Jaskini Łokietka.W tle drzwi do jaskini imitujące pajęczynę. Z jaskinią wiąże się legenda o Władysławie Łokietku, który miał się w niej schronić po ucieczce z Krakowa przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Życie uratował mu pająk, który zasłonił otwór jaskini pajęczyną, wprowadzając w błąd pościg. Pamiątką po tym wydarzeniu są nazwy jaskini oraz poszczególnych jej komór, a także brama w kształcie pajęczej sieci, zamykająca wejście.


Ojcowski Park Narodowy - ręka ludzka tutaj nie ingeruje w przyrodę.
Tutaj uderzone przez piorun drzewo.Nacieki na skałach w Jaskini Łokietka.


Brama Krakowska z widokiem na Górę Koronną.


Przy Źródełku Miłości.


Pieniawa


Ruiny zamku w Ojcowie.
Przepiękne widoki ze wzgórza zamkowego w Ojcowie.Zamek w Ojcowie. Aby dostać się do wody musiano wykuć w skale 50 metrową studnię!powrót do strony głównej>>>

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITENasza szkolna witryna otrzymała w dniu
4 października 2006 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku".


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
I MIEJSCE
na najlepszą witrynę miesiąca listopada 2006 r.
w konkursie Eduseeka!!!


Konkurs
"Szkoła z tradycją"


LOGO SZKOŁY

Sprawdź pogodę
w Andrychowie! 


Pogoda

      © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
ul. Włókniarzy 10A
34 - 120  Andrychów
tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone