Wycieczka do Krakowa
z koła językowego.

Dnia 26 marca 2010 roku odbyła się wycieczka do Krakowa zorganizowana przez p.Kingę Góralczyk i p. Agnieszkę Marczyńską. Była ona formą nagrody dla osób, które zostały wyróżnione w konkursie recytatorskim: „"Wiersz o tematyce miłosnej w języku angielskim, niemieckim lub francuskim".”.

Celem wycieczki było zmotywowanie uczniów do dalszej nauki języków obcych, promowanie uczniów zdolnych językowo, wzbudzenie zainteresowania językiem obcym, pokazanie uczniom funkcjonowania języka poza szkołą.
       W wycieczce wzięli także udział uczniowie zaangażowani w kółka językowe - w sumie 16 osób:

• Angela Kizner
  • Joanna Rajda
  • 2.
  • Kinga Pala
  • Klaudia Iskierka
  • Elżbieta Matusiak
  • Karolina Mrzygłód
  • Robert Ochmanek
  • Anna Sordyl
  • Klaudia Stachera
  • Karol Wieroński
  • Justyna Dwornik
  • Kacper Mamcarczyk
  • Justyna Harnas
  • Katarzyna Olejarska
  • Michał Nowak
  • Martyna Wojewodzic

• Harmonogram wycieczki wyglądał następująco:

Godz.9.00 wyjazd busem z Andrychowa
    Godz.10.30 przedstawienie teatralne zorganizowane przez aktorów niemieckich współpracujących z instytutem Goethego w Krakowie. Uroczystość nadania szkole: „Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr.2 w Krakowie” tytułu „Szkoły zaprzyjaźnionej z językiem niemieckim”.
    Godz. 13.00 odwiedziny w Instytucie Francuskim: Zwiedzenie Instytutu z przewodnikiem (wykład w języku polskim i francuskim), wspólna zabawa językoznawcza wykazująca dużą wiedzę naszych podopiecznych.
    14.30 spacer po krakowskim rynku.
    15.00 powrót do Andrychowa.

Całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie, za co uczestnicy i organizatorzy dziękują.