Nasz udział w XX Finale
"Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Podobnie jak w latach ubiegłych Nasza Szkoła czynnie włączyła się w akcję na rzecz WOŚP. Swój dyżur w niedzielę 8 stycznia od godz.8.00 zaczęli wolontariusze z klasy 6c: Kinga Gnojek, Wiktoria Biczak i Maciej Piekarski wraz z opiekunką J. Biczak, a uczennica kl.3d A. Kołodziejczyk zbierała datki pod opieką swojej mamy, p. E. Kołodziejczyk.
       Pieniądze do puszek zbieraliśmy przed Kościołem, sklepem Inter Marche, osiedlowymi sklepami i na andrychowskich ulicach. Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta wrzuciło datki i gratulowało włączenia się naszych uczniów do tej wspaniałej, ogólnopolskiej akcji. Każdy z dumą chwalił się otrzymaniem czerwonego serduszka, które w tym dniu było jakby "biletem" podczas spacerów po mieście ;-)

Gdy wolontariusze zmęczyli się lub byli już bardzo zmarznięci, mogli iść się ogrzać, wypić herbatkę i zjeść pyszne kanapeczki, owoce i ciastka do szkolnej jadalni. Tam przygotowywały te smakołyki i zajmowały się uczniami nauczycielki -p. Dorota Harańczyk, p. Małgorzata Mizera i p. Grażyna Polak.

Po południu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, udaliśmy się do sztabu Pod Basztą, gdzie mogliśmy podliczyć zebrane pieniądze. Były tam złotówki, euro, ale także banknoty z innych państw. Praca w sztabie szła pełną parą: cały czas wchodzili i wychodzili wolontariusze z całego miasta, osoby oddające krew, darczyńcy, którzy ofiarowywali upominki na licytację, która odbyła się w Restauracji "Podkowa". Każdy zbierający na chwilę odpoczywał, a niektórzy zmieniali tylko puszki na nowe i wracali dalej do swojej "pracy". Jesteśmy dumni, ponieważ nasi uczniowie, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania i zebrali ogromną kwotę ponad 7700zł!!!
      Uzyskane kwoty to: Wiktoria Biczak 3400zł, Maciej Piekarski 960zł, Kinga Gnojek 850zł oraz K. i A. Kołodziejczyk 2500zł.
      Wiktoria została równocześnie wolontariuszką, która zebrała najwyższą kwotę do puszki na terenie gminy Andrychów, czym pobiła swój ubiegłoroczny rekord.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, mimo tego, że nie będzie już z nami szóstoklasistów, będziemy mieć chętnych, pracowitych i operatywnych podopiecznych, którzy jako wolontariusze WOŚP pokażą, na co stać uczniów CZWÓRKI.;

Osobom biorącym udział w tegorocznej akcji serdecznie dziękujemy za poświęcenie swoich sił i wolnego czasu, a wolontariuszom gratulujemy zebrania wysokiej kwoty pieniężnej, sprytu i wytrwałości w uzyskiwaniu jak największej ilości datków od ofiarodawców. Bardzo dziękujemy także wszystkim naszym uczniom, rodzicom i osobom znajomym za włączenie się w zbiórkę na rzecz WOŚP.
       Do zobaczenia za rok! SIE MA!!!

www.edukator.org.pl

i miesiąca października 2007