WYCIECZEK, WYCIECZEK
NASTAŁ CZAS
WIELICZKA.
kl. IV c i IV d

W dniu 10 czerwca 2008r.klasa IV c (wychowawca p. Ewa Szemla)i IV d (wychowawca p. Monika Chmura)wraz z przewodnikiem p. Majtczakiem oraz dwójką rodziców, wyjechała na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.
Wycieczka zaczęła się od rutynowej kontroli autokaru przez policjantów.
Podróż trwała prawie dwie godziny
Po szczęśliwym dojechaniu na miejsce obie klasy po przyjściu do kopalni, zostały podzielone na dwie grupy i wraz z przewodnikami, pokonały setki schodów, schodząc na piechotę prawie 130 metrów pod ziemię.
Zwiedzanie rozpoczęło się od Komory M. Kopernika, a zakończyło się na zwiedzeniu podziemnego Muzeum Soli.
Wiele atrakcji dostarczył uczniom wyjazd windą na powierzchnię- pisków było co niemiara.
Wszyscy szczęśliwie wrócili do domów zaopatrzeni w kilogramy soli, której zapewne wystarczy do przyprawiania potraw na najbliższe 10 lat :).