"Wieczór z kolędą"

31 stycznia 2013 r Nasza Szkoła gościła rodziców , nauczycieli i uczniów na "Wieczorze z kolędą"

Koncert ten był finałem projektu, który realizowali nasi uczniowie w miesiącu styczniu. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z młodszych i starszych klas poznawali tradycje Bożego Narodzenia, ilustrowali je, posługując się różnorodnymi środkami i technikami plastycznymi, tworząc niezwykłe prace plastyczne oraz oryginalne szopki bożonarodzeniowe.

.

Na zajęciach muzycznych ćwiczyli śpiew tradycyjnych kolęd i regionalnych pastorałek. Te działania podsumowały szkolne konkursy. Podczas "Wieczoru z Kolędą" zaprezentowali się laureaci szkolnego przeglądu kolęd i pastorałek:( zał.) oraz inni utalentowani wokaliści i instrumentaliści.

.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Tradycje Bożego Narodzenia"(protokół zał.)oraz konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. (lista)
                W czasie imprezy można było podziwiać prace plastyczne na pokonkursowej wystawie.

.

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Szkoły.
Gratulujemy laureatom, a także członkom szkolnego koła wokalnego, którzy uświetnili występ oraz gospodarzom koncertu uczniom klasy 4f: Michałowi Talarowi , Dominice Zawile i Irenie Kądziołce, wspaniale prowadzącym imprezę.
                Wieczór z kolędą miał zachęcić młodzież do kultywowania pięknych polskich tradycji, ale był także okazją do zaprezentowania pracy Szkoły i uczniów. Pełna widownia, aplauz jaki wzbudziły występy uczniów i radość na twarzach dzieci i ich rodziców pozwalają nam sądzić, iż impreza była bardzo udana.

www.edukator.org.pl

i miesiąca października 2007