WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKI

web stats stat24

Zdrowy styl życia, relaks i wypoczynek.

Warzywa i owoce są na piątkę.

Nasza Szkoła pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pani mgr Róży Maszczyńskiej wzięła udział w ogólnopolskim, pilotażowym konkursie "Warzywa i owoce są na piątkę".

W ramach tej akcji odbyły się wewnątrzszkolne konkursy, a także uczniowie mogli posmakować róznych potraw wykonanych z owoców i warzyw.

Celem tej akcji było przekonanie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców co najmniej 5 razy w ciągu dnia jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Poprzez wspólną zabawę dzieci dowiedziały się, jak ważne są te produkty w codziennej diecie oraz że jedzenie ich stanowi swojego rodzaju polisę na zdrowe życie.

Poniżej przebieg akcji w szkole.

Plakat promujący akcję.

Smakowanie owoców i warzyw.

Zdrowie na talerzu.

Uczniowie biorący udział w akcji wraz z organizatorką.

Po prostu - warzywa i owoce są na piątkę!