Spotkania z teatrem - uczniowie czwórki i "Mikrokosmos"

2 października br. uczniowie klas czwartych naszej szkoły mieli okazję obejrzeć niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
Spektakl trafił na deski Miejskiego Domu Kultury dzięki projektowi "Teatr Polska", którego celem jest promocją teatru i ciekawego repertuaru teatralnego w mniejszych miejscowościach.
         Uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny i zaskakujący spektakl.

Mikrokosmos to swobodna interpretacja baśni "Calineczka". Aktorzy niezwykle ekspresyjnie choć bez jednego słowa wprowadzali widzów w świat mikro przyrody.
         Główna bohaterka spektaklu spotyka na swojej drodze biedronkę siedmiokropkę, kreta, motyla, mrówki, muchy, mysz polną pająka, żabę wodną, żuka gnojowego, jelonka rogacza, jaskółkę.
Kreacje stworzone przez aktorów ruchem, kostiumem, dźwiękiem są zupełnie inne, niż te z tradycyjnego teatru i pobudzają widza do wysiłku intelektualnego i uruchomienia wyobraźni.
         Uczniowie klasy czwartej f mogli poznać tajniki teatru pantomimy, uczestnicząc w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy.