Studenci z "Czwórki".

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zostali studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego! W roku akademickim 2012/2013 uczniowie klas III c i III b biorą udział w projekcie Polska Akademia Dzieci na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wykłady w ramach tego projektu odbywają się raz w miesiącu w auli Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców różnych dyscyplin naukowych, którzy wygłaszają bezpłatne wykłady dla słuchaczy w wieku od 6-12 lat. Również dzieci -Młodzi Naukowcy- mają możliwość zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań w formie wykładów wygłaszanych dla swoich rówieśników.
              W roku akademickim 2012/2013 odbędzie się, od października do maja, osiem zjazdów. W czerwcu nastąpi uroczyste zakończenie i podsumowanie roku akademickiego dla młodych studentów oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mają okazję zetknąć się z prawdziwym życiem akademickim! Każdy z małych studentów otrzymał podczas inauguracji roku akademickiego indeks, w którym zalicza poszczególne zajęcia. Do tej pory odbyły się wykłady o następującej tematyce: „Muzyka, instrumenty, kompozytorzy”, „Domowy mikrokosmos. Wyposażenie standardowe jest jak najbardziej wystarczające”, „Pies-Przyjaciel człowieka”, „Myszy świecące na zielono, czyli co to jest GMO”, „Torbacze” oraz „Plazma-pierwszy stan materii”.
Być może dla wielu uczniów to pierwszy krok w ich przyszłej naukowej karierze!
              Przy okazji pragniemy także bardzo podziękować Sponsorom i Rodzicom, którzy wsparli tę wspaniałą i mądrą inicjatywę rozbudzania naukowych zainteresowań i pasji Naszych Uczniów i dofinansowują comiesięczne wyjazdy Studentów z „Czwórki”.

Małgorzata Mizera, Izabella Romańska - wychowawczynie klas III c i III b