Z Życia Szkoły

Gminny Konkurs recytatorski
"Twórczość Poetów Beskidzkich".

We wtorek 28 maja 2013 roku już po raz 11 biblioteka szkolna w Rzykach gościła uczniów kl. 4-6 Szkół Podstawowych Gminy Andrychów. Wzięli oni udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z twórczością poetów beskidzkich".
              Celem konkursu było opanowanie sztuki recytacji przez dzieci, a przede wszystkim zapoznanie się z twórczością poetów naszego regionu. Tych poetów, którzy odeszli, i tych co tu i teraz tworzą poezję o naszej pięknej, małej Ojczyźnie. Dzieci recytowały wiersze: Emilii Berndsen, Henryka Biłki, Zbigniewa Lota, Janiny Brzostowskiej, Adama Ryszarda Fajfera, Wawrzyńca Hubki, Kazimierza Józefa Węgrzyna.
              Jury w składzie: p.Emilia Berndsen, p.Renata Babska i p.Marta Saferna wysoko oceniło poziom przygotowania recytacji.

WYNIKI KONKURSU

GRAND PRIX - Magdalena Wawrzyszkiewicz (ZSS Sułkowice-Łęg)
I miejsce - Justyna Sitarz (SP4)
II miejsce - Aleksandra Żydek (SP4), Gabriela Toka (SP2), Maria Walczak (ZSS Targanice)