Konkursy sportowe

Finał Wojewódzki Kinder + Sport 2015 w kategorii "3" dziewcząt

W sobotę 23 maja w Proszowicach odbył się Finał Wojewódzki Kinder + Sport 2015 w kategorii "3" dziewcząt.
Nasz klub reprezentowały aż 3 drużyny w kategorii "3" siatkarskich. W finale wzięły udział 24 zespoły "3" siatkarskich.
          Kategoria „trójek” rozpoczęła rywalizację około godziny 15.00. Dwadzieścia cztery zespoły rozegrały spotkania eliminacyjne w czterech grupach, w systemie „każdy z każdym”. Mecze do dwóch wygranych setów do 15, w razie remisu trzeci set rozgrywany do 11 punktów.
           Dzięki reorganizacji rozgrywek Klub MKS Andrychów był reprezentowany przez trzy zespoły:

• MKS Andrychów I - Wiktoria Koim, Dominika Cinal, Łucja Lubera, Marta Magiera
  • MKS Andrychów II - Emilia Kobiela, Daria Fajfer, Katarzyna Osowska
  • MKS Andrychów III - Daria Rutowicz, Julia Zięba, Kamila Kubik, Wiktoria Mazur

•           Awans do turnieju finałowego naszych dwóch zespołów był bardzo miłą niespodzianką. W grupie C MKS Andrychów I zajął II miejsce przegrywając z mistrzyniami turnieju Setbolem Oświęcim I, zaś w grupie D MKS Andrychów Ii zajął I miejsce. Trzeci zespół nie wszedł do grupy finałowej, trafił jednak na mocnych przeciwników i nie udało mu się przebić do gier o wyższe miejsca. Brawo za ambicję i walkę w każdym pojedynku.
               W kolejnej rundzie MKS Andrychów II trafił na zwycięzcę grupy C Setbol Oświęcim I oraz zespół z miejsc II grupa A – ISKRY Chełmiec-Piątkowa I oraz zespół D Dalin Myślenice I. Dwie najlepsze drużyny miały wejść do ścisłego finału.
    MKS Andrychów I z II miejsca trafił na I miejsce z grupy A Sparta Kraków oraz z grupy B UKS 22 Kraków i miejsce II z grupy D MOS Wieliczka I.
              Świadomość stawki widać było w grze każdej zawodniczki na boisku i poza nim. Obydwa zespoły w swoich grupach pokonały po zaciętej i równej walce tylko jeden zespół i tym sposobem dziewczęta walczyły już tylko o miejsca 5 i 6 w turnieju wojewódzkim.
              Ogólna klasyfikacja "3" siatkarskich:

• I miejsce Setbol Oświęcim I
  • II miejsce Iskry Chełmiec - Piątkowa I