Konkursy sportowe

II Turniej Mini Piłki Siatkowej Trójek

19 lutego w Gimnazjum Nr 1 im Polskich Noblistów odbył się II Turniej Mini Piłki Siatkowej Trójek. Organizatorami byli: Siatkarski Ośrodek Szkolny, Gimnazjum Nr 1 oraz MKS Andrychów.
              Celem turnieju była Promocja Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Andrychowie i popularyzacja siatkówki wśród dzieci.
              W rozgrywkach wzięły udział uczennice klas IV,V,VI szkół podstawowych.
Turniej zgromadził 26 zespołów, które rywalizowały w sześciu grupach. Nie zabrakło szkół z Andrychowa: SP 2, SP 4 oraz z Sułkowic Łęgu, Brzezinki, Rzyk, Inwałdu, Jaszczurowej, Świnnej Poręby.
              Naszą szkołę reprezentowało aż 6 zespołów /3 z klas VI i 2 z klas V/.
              Po I rundzie eliminacyjnej zostały wyłonione po dwa najlepsze zespoły z grup, które rywalizowały o miejsca od 1-12. Kolejne grały o miejsca od 13-26.
              System rozgrywek został tak skonstruowany, że każdy zespół rozegrał co najmniej 10 spotkań. Nasze zespoły spisały się na medal.
              Drużyna SP 4 (nr 1) w składzie Magdalena Drąg, Karolina Partyka, Katarzyna Sordyl zajęła I miejsce i Puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie
              Kolejny zespół (nr 2)w składzie Dagmara Wiercimak, Patrycja Bogacz, Magdalena Gajczak uplasował się na III miejscu.

Wyniki końcowe:

• I miejsce SP 4 (nr 1)
  • II miejsce SP 2 (nr 1)
  • III miejsce SP 4 (nr 2)
  • IV miejsce Sułkowice Łęg
  • IX miejsce SP 4 (nr 4): Julia Wójciga, Aleksandra Korczak, Weronika Sordyl
  • X miejsce SP 4 (nr 6): Dominika Ćwiertka, Anna Łazarz, Oliwia Mamica, Natalia Wojtysiak
  • XIII miejsce SP 4: (nr 3) Agnieszka Mrzygłód, Zuzanna Dudek, Oliwia Leśniak, Karolina Stawowczyk
  • XX miejsce SP 4 (nr 5): Paulina Mider, Natalia Kryjak, Klaudia Lubera, Kamila Kołaczyk

• Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przed nimi turniej piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej już 6 marca.

Opiekun dziewcząt Ewa Bury