Konkursy sportowe

Turniej Piłki Siatkowej „MAMA, TATA I JA”
podczas Pikniku Rodzinnego 24 maja 2014r.

Kolejny Rodzinny Piknik mamy już za sobą. Tradycją Naszej Szkoły jest organizacja w tym dniu wielu wystaw, przedstawień, konkursów, loterii fantowej oraz turniejów sprawnościowych. Piknik Rodzinny przyciąga co roku coraz szerszą społeczność lokalną, nie tylko uczniów i rodziców, ale także absolwentów szkoły oraz mieszkańców najbliższej okolicy.
              Jedną z atrakcji w trakcie trwania pikniku jest Turniej Piłki Siatkowej „MAMA, TATA I JA”, który organizują nauczyciele wychowania fizycznego. Do turnieju uczniowie zgłaszają jednego z rodziców, z którym będą tworzyć dwuosobową drużynę. W tym roku do turnieju zgłosiło się 20 drużyn.
              Przed rozpoczęciem zawodów młodszy zawodnik z drużyny (dziecko) losowało numer, który decydował o przydziale do grupy. Mecze odbywały się w czterech grupach, po pięć drużyn w grupie. Grano systemem „każdy z każdym” w grupie.
Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy.

Drugie miejsce w każdej grupie (cztery drużyny) grały o miejsca V do VIII, natomiast miejsca pierwsze rywalizowały o miejsce I do IV. Każdy mecz rozgrywano do 15 punktów w secie, jeden set w meczu.
Po ponad dwóch godzinach zmagań wyłoniono osiem najlepszych drużyn.

Wyniki turnieju:

• Fijałek Bartosz z wujkiem Maciejem Fijałkiem
  • Kudłacik Dominika z tatą Markiem
  • Kudłacik Patrycja z tatą Markiem
  • Mider Paulina z tatą Rafałem
  • Budka Jakub z tatą Bogdanem Matusiakiem
  • Skrzypiec Jakub z tatą Adamem
  • Sordyl Kasia z tatą Jackiem
  • Lubera Łucja z tatą Pawłem.

•               Na szczególne nasze uznanie zasługują bliźniaczki Dominika i Patrycja Kudłacik z klasy VA z tatą - Panem Markiem Kudłacikem, który z równie dużym zaangażowaniem stawiał „czoło” przeciwnikowi grając w dwóch drużynach (osobno z Dominiką i Patrycją), zajmując ostatecznie II i III miejsce w turnieju. GRATULUJEMY!!!
                  W turnieju brały udział cztery Panie - mamy: Łucji i Klaudii Lubera, Dominiki Cinal, Zuzanny Jończy oraz Dominiki Ćwiertka. Również Paniom gratulujemy odwagi.

Cały turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, choć rywalizacja była zacięta. Humory dopisywały do ostatniego meczu, kibice również.
    Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca medale.
    Do zobaczenia na turnieju za rok!!!