Konkursy sportowe

Mikołajkowy turniej rodzinny "Mama,Tata i Ja"

17 drużyn - 34 zawodników stawiło się w sobotę 13 grudnia 2014 roku w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie na Rodzinnym Turnieju Siatkarskich „dwójek”.
Drużyny składały się z dwóch osób: dziecko z mamą lub z tatą.
              Turniej rozpoczął się od losowania grup. W każdej z czterech grup (A,B,C i D) grały cztery bądź pięć zespołów systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów.
              Po rozegraniu rundy eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na kolejne cztery grupy (E, F, G i H) według miejsc zajętych w eliminacjach. I tak miejsca pierwsze grały półfinał na siebie o miejsce I –IV, miejsca drugie z eliminacji grały o miejsce V – VIII, miejsca trzecie z grup eliminacyjnych o miejsce IX – XII i miejsca czwarte i piąte o miejsca XIII do XVII turnieju.
Cztery najlepsze drużyny z grupy F grały finał do 25 punktów.

I tak w finale o trzecie miejsce spotkali się: Oliwia Guzdek z Sebastianem Ogiegło i Jakub Budka z Bogumiłem Matusiakiem, a o miejsce pierwsze Patrycja Kudłacik z tatą Markiem i Bartosz Fijałek z tatą Łukaszem.
Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu najlepszą drużyną turnieju została rodzina Patrycja i Marek Kudłacik.

A oto pozostałe miejsca:

• IIm. Bartosz i Łukasz Fijałek
  • IIIm. Jakub Budka i Bogumił Matusiak
  • IVm. Oliwia Guzdek i Sebastian Ogiegło
  • Vm. Dominika Kudłacik I Maciej Marek
  • VIm. Martyna i Jarosław Matlak
  • VIIm. Kamil i Sławomir Nowak
  • VIIIm. Martyna i Piotr Gzela
  • IXm. Maciej i Sławomir Pasternak
  • Xm. Wiktoria i Rafał Pająk
  • XIm. Julia i Katarzyna Stokłosa
  • XIIm. Dominika i Joanna Cinal
  • XIIIm. Aleksander i Jarosław Mikołajko
  • XIVm. Barbara i Mirosław Brońka
  • XVm. Martyna Wiercimak i Jolanta Pilch
  • XVIm. Zuzanna i Piotr Kołcon
  • XVIIm. Magdalena i Barbara Młynarczyk

•               Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy trzech najlepszych drużyn medale.
    Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali poczęstunek. Były pączki, kawa, herbata, ciastka i woda mineralna.
                  Cały turniej przebiegał w miłej, już świątecznej atmosferze. Humory dopisywały, choć czasami przykro było przegrać.

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy sukcesów sportowych, a na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia zdrowia, radości i spokoju.