Turniej Mini siatkówki ,,czwórek” dziewcząt

W niedzielę 1 lutego 2015 r w Miejskim Gimnazjum Nr 2 w Oświęcimiu odbył się Turniej Mini siatkówki „czwórek” z okazji 70 –Rocznicy Wyzwolenia Oświęcimia.

Do rywalizacji stanęło 18 drużyn z dwóch województw. Z województwa małopolskiego: MKS Andrychów, MKS MOS Wieliczka, Setbol Oświęcim, MOS Chrzanów, Maraton Krzeszowice, Kęczanin Kęty z woj. śląskiego – MKS Zawiercie, BKS ,,Stal” Bielsko- Biała, Tychy, Pszczyna.
            Rozegrano fazę grupową, po której wyłoniono 6 najlepszych zespołów. Do finałowej szóstki z naszego klubu z pierwszych miejsc zakwalifikowały się dwie drużyny z SP 2 i SP 4 . Finał rozegrano systemem ,, każdy z każdym”: 15 spotkań ( sety do 15). Nasze zawodniczki zagrały poprawnie. Zabrakło niewiele do strefy medalowej.
Wyniki:

• II miejsce MKS Andrychów - Gabrysia Curzydło, Iwonka Kubień, Wika Masiuk, Kasia Brańka
  • IV miejsce MKS Andrychów – Kudłacik Patrycja, Kudłacik Dominika, Mider Paulina, Kołaczyk Kamila, Jończy Julia, Ćwiertka Dominika
  • IX miejsce MKS Andrychów– Patrycja Kowala, Zuzia Bizoń, Agnieszka Nalborczyk, Agnieszka Zaremba, Martynka Marczyńska

• Ponad 100 zawodniczek uczestniczyło w tym corocznym turnieju, rozegrano 90 meczy. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, a każda zawodniczka otrzymała pamiątkową koszulkę.

Trenerki MKS: Adamczyk Renata, Bury Ewa

Teraz przygotowujemy się do turniejów KINDER + Sport 2015