WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKI

web stats stat24

Bezpieczny Internet.

Audycja w "Twoim Radiu Andrychów"

Audycja radiowa z dnia 9 lutego 2016r. z udziałem przedstawicieli koła komputerowego, poświęcona bezpieczeństwie w Internecie - kliknij.

W dniu 9 lutego br. przedstawiciele koła komputerowego: Agata Magiera - IVa, Krystian Skowron VIa, Olaf Grzybek VIa, udali się pod opieką p. Ewy Szemli do "Twojego Radia Andrychów" w celu przeprowadzenia audycji związanej z obchodzonym w tym dniu "Dniem Bezpiecznego Internetu".

• Uczniowie w przystępny sposób omówili podstawowe zagrożenia w sieci:
  • cyberprzemoc
  • niebezpieczne kontakty w Internecie
  • Nadużywanie internetu (uzależnienie)
  • Ochrona prywatności w sieci
  • Spam
  • Zamieszczanie zdjęć w Internecie

• Audycja skierowana była do całej społeczności Gminy Andrychów
             Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
              Hasło tegorocznych obchodów "Lepszy internet zależy od Ciebie!" zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.