Ogólnopolski Konkurs

Technologii Informacyjno Komunikacyjnej
"Tik? - Tak!" - rozstrzygnięty!

W dniu 28 marca br. Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Tik? - Tak!".
Codziennie każdy startujący uczeń, posiadający swój login i hasło mógł dwukrotnie podchodzić do rozwiązywania zadań, które dotyczyły ogromnego obszaru wiedzy jakim jest informatyka.

Czas rozwiązywania zadań w etapie szkolnym był limitowany tzn. można było odpowiedzieć na dowolna liczbę pytań w przeciągu 15 minut.

Konkurs na etapie szkolnym trwał tydzień (od 4.04 do 8.04. 2011r.). Pomimo trudności w logowaniu do serwera konkursowego, wytrwali uczniowie dopięli swego, odnosząc sukces.

Do etapu finałowego - Ogólnopolskiego zakwalifikowało się 53 uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski, w tym 4 naszych uczniów.

W dniu 15 kwietnia odbyły się eliminacje finałowe, w których uczniowie mogli odpowiedzieć na dowolną liczbę pytań w ograniczonym czasie 20 minut.

Po ocenie odpowiedzi przez jury, laureatem konkursu z Naszej Szkoły został:

Tomasz Ochmanek - z klasy IIe.

Tomek otrzymał zaproszenie po odbiór nagród do Warszawy, na które miał udać się wraz z Rodzicami. W związku z terminem Komunii Św. musiał zrezygnować z wyjazdu.

Organizatorzy konkursu pomyśleli jednak poważnie o laureatach, w związku z czym ponowili zaproszenie do Krakowa, gdzie z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Tomek odebrał nagrodę (super głośniki creative).

Oprócz Tomka, który został Laureatem, 3 uczniów zostało Finalistami Konkursu:

• Robert Ochmanek - kl. VI a
  • Aleksandra Toma - kl. IV c
  • Agnieszka Szemla - kl. II f

•         W Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym oceniane były również Szkoły ( procentowo dobre odpowiedzi uczniów na zadane pytania w stosunku do liczby startujących uczniów z danej szkoły)
    W tym rankingu Nasza Szkoła zdobyła WYRÓŻNIENIE!

GRATULACJE dla zdobywców nagród, ale również dla wszystkich Uczniów, którzy wykazali się dużą znajomością zagadnień informatycznych!

Poniżej zdjęcia Tomka Ochmanka, który odbiera nagrodę za tytuł "Laureata Konkursu Informatycznego", a także króciutki filmik z tego wydarzenia.

kliknij>"filmik"