"Sześciolatki w Naszej Szkole".

Prezentacja "Wirtualny spacer po szkole"

Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie wychodzi naprzeciw Rodzicom dzieci pięcioletnich, którzy stoją przed decyzją rozpoczęcia nauki szkolnej przez swoje pociechy.
           W roku szkolnym 2012/2013 dzieci sześcioletnie miały obowiązkowo zostać uczniami klas pierwszych. Tak się nie stanie i to od Rodziców ciągle zależy, czy sześciolatek pójdzie do szkoły, czy pozostanie w przedszkolnej zerówce.

Aby ułatwić Rodzicom podjęcie decyzji, Nasza Szkoła organizuje cykl spotkań, na których Rodzice i dzieci mogą poznać szkołę i jej ofertę edukacyjną. Pierwsze spotkanie odbyło się już w lutym. Przedszkolaki wraz z Rodzicami oglądnęły przedstawienie pt. „O dzielnym Ibrahimie i pięknej Sinedhur” przygotowane przez uczniów ze szkolnego Teatru „Minibe”. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Szkoła moich marzeń” i wręczono nagrody.
          W dalszej części spotkania dzieci mogły sprawdzić się w roli uczniów. Wzięły udział w lekcjach przygotowanych przez nauczycielki klas III, które w przyszłym roku szkolnym będą wychowawczyniami klas I.
           Wszyscy mali uczniowie bardzo chętni zasiedli w szkolnych ławkach i wykonywali zadane przez nauczycielki zadania. W tym czasie ich Rodzice zapoznali się z ofertą naszej Szkoły. Odbyli wirtualny spacer po szkole i zobaczyli sale lekcyjne oraz inne pomieszczenia szkolne.
          Pani Dyrektor Anna Rychter przedstawiła Rodzicom sposób organizacji nauki w klasach pierwszych oraz omówiła ofertę edukacyjną i wychowawczą naszej Szkoły. Był również czas na pytania i dyskusję.
           Rodzice mieli także możliwość obserwacji swoich dzieci w roli ucznia, gdyż dołączyli do sal, w których odbywały się lekcje ich pociech.
          Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu wyraziły chęć jak najszybszego zostania uczniami, gdyż bardzo spodobało się im w szkole.
          Kolejne spotkanie odbędzie się już 13 marca. Wtedy Rodzice będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z nauczycielami i specjalistami pracującymi w „Czwórce” – szkole dla sześciolatka!