Powiatowy Turniej Szachowy "Królewska gra i ja".

W dniach 27 i 28 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie odbył się Pierwszy Powiatowy Turniej Szachowy "Królewska gra i ja". Organizatorami turnieju byli Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Andrychowa. W turnieju brało udział 64 zawodników z powiatu wadowickiego. Został on rozegrany w III kategoriach wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat. Rywalizacji towarzyszła bardzo miła i sportowa atmosfera.

W trakcie rozgrywek największe emocje widać było jednak na twarzach kibiców, natomiast grający wykazali się "spokojem szachisty". Na zwyciężców czekały atrakcyjne nagrody takie, jak puchary, nagrody rzeczowe, a dla najmłodszych dodatkowo medale. Nikektórzy z szachistów zdobyli lub podnieśli swoje kategorie szachowe. W przerwach uczestnicy i rodzice oraz opiekunowie mogli skorzystać ze smakołyków zaoferowanych w kawiarence przygotowanej przez organizatorów.

Szkoła była współorganizatorem tak dużego przedsięwzięcia szachowego po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że turniej ten znajdzie się w kalendarzu corocznych imprez organizowanych w naszej placówce.