Z Życia Szkoły

Świąteczna pomoc dla potrzebujących

Realizując ideę mądrej pomocy, Szkolne Koło Caritas postanowiło wybrać jedną rodzinę z naszej okolicy, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej i pomóc jej w możliwie w jak największym stopniu (ze względu na sporą liczbę rodzin potrzebujących wybór nie był łatwy).

Pod koniec listopada opiekunowie koła osobiście odwiedzili wybraną rodzinę, aby zweryfikować jej sytuację i zebrać informacje niezbędne do utworzenia listy potrzeb. Na liście znalazły się min. środki czystości, żywność trwała, odzież, obuwie oraz pomoce szkolne. Zbiórka darów miała miejsce w dniach od 1 do 15 grudnia, a do jej akcji ochoczo przyłączyli się nasi nauczyciele, a także niektórzy rodzice i uczniowie. Udało się stworzyć paczkę, która w prawie 100% odpowiadała potrzebom rodziny.

Po południu 19 grudnia pomoc została przewieziona i dostarczona rodzinie. Przy jej wręczaniu popłynęły autentyczne łzy wzruszenia i radości. Domownicy nie spodziewali się otrzymać aż tak wielu rzeczy.

W imieniu obdarowanej rodziny Szkolne Koło Caritas składa wszystkim zaangażowanym w pomoc serdeczne podziękowanie