Święto Edukacji Narodowej
połączone z Dniem Europejskim

W dniu 14 października w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia w związku z obchodami Święta Edukacji Narodowej i Dnia Europejskiego.
Akademię (scenariusz słowno - muzyczny) w klasach IV - VI przygotowała klasa Vc, pod kierunkiem wychowawcy - pani Moniki Chmury.
               Po części artystycznej, zarówno w klasach I - III, jak i IV - VI, odbyła się prezentacja, wcześniej przydzielonych poszczególnym klasom tematów, dotyczących edukacji w państwach Unii Europejskiej.
               Każda klasa od I - III miała za zadanie przygotować z tej okazji informacje na temat przydzielonego im kraju UE ze szczególnym uwzględnieniem ciekawostek z zakresu edukacji, literatury dziecięcej oraz elementów kulturowych danego państwa.
               Zebrane informacje uczniowie przedstawili w formie plakatu oraz krótko omówili podczas apelu dla młodszej grupy wiekowej.
Każda klasa zaprezentowała także wzór mundurka szkolnego charakterystycznego dla danego państwa oraz kostium bohatera bajki napisanej przez autora pochodzącego z przydzielonego kraju UE.

Klasy IV - VI miały za zadanie przygotować jeden utwór muzyczny obcojęzyczny (z podkładem lub bez) oraz wiadomości o systemie edukacji w kraju, który został już wcześniej przydzielony poszczególnym klasom.

Prezentacje wszystkim bardzo się podobały.

Prezentacja klasy III f