SUS

NASZ UDZIAŁ W SZKOLE UCZĄCEJ SIĘ

W październiku 2005r. nasza szkoła przystąpiła do programu SUS (szkoły uczącej się). Ma on na celu pomóc szkołom w zaprojektowaniu zmian, a następnie doprowadzeniu do ich osiągnięcia.

W dniach 18.11.- 19.11.2005r. dyrektor szkoły mgr Anna Rychter uczestniczyła w szkoleniu w Warszawie, a tydzień później w dniach 25.11-27.11.2005r. nauczyciele naszej szkoły: mgr Ewa Bury, mgr Bożena Zdzienicka, mgr Izabela Romańska, mgr Marcin Cieluch wzięli udział w II szkoleniu w Myślenicach- Osieczany.

Proponowany program obejmuje 3 etapy działań:

• Diagnozowanie i opisywanie sytuacji szkoły,

• Refleksja i podejmowanie decyzji w sprawie dalszych działań,

• Poprawa i zmiany w obszarach, które tego wymagają.

• W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje I etap programu SUS. Naszym celem jest poznanie opinii różnych środowisk na temat pracy szkoły. Pozwala to określić kondycję szkoły z punktu widzenia trzech grup: nauczycieli, uczniów i rodziców.

Dla zachowania obiektywności każda szkoła współpracuje ze szkołą partnerską. Dla naszej szkoły jest to II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.
    Diagności tej szkoły, na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców oraz na podstawie wywiadu z Panią Dyrektor, przedstawicielami rodziców i uczniów sporządzą koleżeński raport, prezentujący ogólny obraz naszej szkoły, czyli jej mocne i słabe strony.

Nasi diagności: mgr Ewa Bury i mgr Bożena Zdzienicka pojadą w tym samym celu do LO w Będzinie.