II międzywojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny
"Odkrywamy Średniowiecze"

Nasza Szkoła była organizatorem międzywojewódzkiego,II Interdyscyplinarnego Konkursu „Odkrywamy Średniowiecze”.
            Nad tym prestiżowym przedsięwzięciem objął patronat Małopolski Kurator Oświaty i Burmistrz Andrychowa.
            W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. 23 kwietnia 2015r. gościła ich Średniowieczna Warownia w Inwałdzie, która była współorganizatorem konkursu.
            Konkurs miał charakter ponadprzedmiotowy, gdyż obejmował zagadnienia nie tylko z zakresu historii, ale również z języka polskiego, plastyki i muzyki. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu historii Polski (od 960 do 1492 roku), kultury, nauki i sztuki średniowiecza, znajomością powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy” oraz filmu Aleksandra Forda nakręconego na jej podstawie.
            Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Najpierw uczestnicy napisali test sprawdzający wiedzę dotyczącą podanych w regulaminie treści.
             Dziesięcioro najlepszych (zdobywców największej ilości punktów w teście) zmierzyło się w finale, w grze wzorowanej na popularnym teleturnieju telewizyjnym " 1 z 10.
            Wszyscy finaliści oraz szkoła reprezentowana przez zwycięzcę otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Warownię Średniowieczną w Inwałdzie.
            Uczniowie Naszej Szkoły nie mogli brać udziału w konkursie, jednak w ramach umowy partnerskiej Nasza Szkoła otrzyma sprzęt multimedialny od współorganizatora konkursu Warowni Średniowiecznej w Inwałdzie (podobnie zresztą jak to miało miejsce w zeszłorocznej edycji konkursu), co znacznie wzbogaci bazę nowoczesnych pomocy naukowych w szkole.