Uwaga ABSOLWENCI !!! film DVD "HISTORIA CZWÓRKI część.I i II"(1970-1976)i (1979 - 1991) - bliższe informacje w sekretariacie
      STRONA GŁÓWNA      SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE      KSIĘGA GOŚCI      LINKI

Z życia Szkoły

I małopolski Konkurs Interdyscyplinarny
"Odkrywamy Średniowiecze"


            Dnia 24.04.2014r. Średniowieczna Warownia w Inwałdzie gościła 209 młodych pasjonatów średniowiecza w I Małopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie „Odkrywamy Średniowiecze". Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie oraz Średniowieczna Warownia w Inwałdzie.
            Konkurs miał nietypowy charakter, gdyż obejmował wiedzę nie tylko z zakresu historii, ale również z języka polskiego, plastyki i muzyki.
            Mimo trudnej formuły, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 209 uczniów z różnych szkół podstawowych województwa małopolskiego.
            W I części - pisemnej uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z zakresu historii i kultury Polski od 960 do 1492 roku, dotyczący życia mieszkańców średniowiecznego miasta, wsi i zamku, zabytków architektury i rzeźby romańskiej oraz gotyckiej. Po pierwszym etapie zmagań, w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy konkursu mogli skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia Warownia w Inwałdzie i Park Miniatur.
            Lekcja historii na żywo w zamku średniowiecznym i osadzie, była doskonałym uzupełnieniem wiedzy o średniowieczu, a smaczny obiad ufundowany przez organizatora, dodał energii i chęci do odkrywania średniowiecza.
             Po sprawdzeniu wszystkich prac, Komisja Konkursowa wyłoniła dziesięciu najlepszych, którzy zmierzyli się w finale w grze, wzorowanej na popularnym teleturnieju telewizyjnym " 1 z 10".
            Finalistom kibicowali pozostali uczestnicy konkursu wraz z opiekunami. Zmaganiom przyglądali się honorowi goście konkursu: Małopolski Wicekurator Oświaty - Grzegorz Baran, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach - Elżbieta Kowalczyk, Burmistrz Andrychowa -Tomasz Żak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie - Roman Babski,Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie, Sołtys Inwałdu -Alina Rzadek, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie - Andrzej Szafrański.
W tym miejscu warto przypomnieć, iż honorowy patronat nad konkursem sprawowało Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Burmistrz Miasta Andrychowa.
            Finaliści, odpowiadając na pytania z takich kategorii jak: „Władcy polscy”, „Najważniejsze postaci i wydarzenia w historii Polski”, „Żółta ciżemka”, „Sztuka średniowiecza”, „Życie społeczeństwa średniowiecznego”, wykazali się imponującą wiedzą. Z trudem wyłoniono zwycięzców.

            Ostatecznie Laureatami Konkursu i jednocześnie zdobywcami cennych nagród zostali:

 • I miejsce - Natalia Przybycień, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach
 • IImiejsce - Mateusz Mika, Szkoła Podstawowa w Grojcu
 • III miejsce - Wojciech Mruk, Szkoła Podstawowa w Balinie
 • IVmiejsce - Karol Kukułka, Szkoła Podstawowa w Pleśnej
 • Vmiejsce - Mateusz Porębski, Szkoła Podstawowa w Koniuszowej


 • Finaliści Konkursu to :

 • Agnieszka Kowalik - Szkoła Podstawowa nr 3 w Chrzanowie
 • Michał Rusinek - Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
 • Jakub Skwarczewski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach
 • Kinga Motak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojakowej
 • Tomasz Wilczak, Szkoła Podstawowa w Marcyporębie


 •              Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu odwagi i pasji. Mamy nadzieje, że pogłębienie wiedzy o historii i kulturze Polski średniowiecznej, dało im dużo radości i satysfakcji. Życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu.

  >


  >  >


  >

  powrót do strony głównej>>>

  Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE


  certyfikat szkoły przyjaznej dziecku
  Nasza szkolna witryna otrzymała w dniu
  4 października 2006 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku".

  Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
  I MIEJSCE
  na najlepszą witrynę miesiąca listopada 2006 r.
  w konkursie Eduseeka!!!


  Konkurs
  "Szkoła z tradycją"


  LOGO SZKOŁY

  Sprawdź pogodę
  w Andrychowie! 


  Pogoda

        © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
  ul. Włókniarzy 10A
  34 - 120  Andrychów
  tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
  kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
  Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
  Wszystkie prawa zastrzeżone