WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKI

web stats stat24

Bezpiecznie na drodze

Przygotowujemy się do zdobycia karty rowerowej.

Spotkanie z Policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniu 31 marca 2010r. sześć klas czwartych uczestniczyła w spotkaniu z Policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach st. asp. sztab. Pawłem Migdałkiem.

W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze w charakterze pieszego, a przede wszystkim rowerzysty. Pan Policjant przybliżył uczniom "wartość" znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego. Mówił również o przygotowaniu roweru do jazdy, czyli w co powinien być wyposażony rower, aby móc nim jeździć po jezdni w sposób bezpieczny. Przypomniał uczniom jak ważny jest kask rowerowy, który często chroni nie tylko głowę rowerzysty ale i jego życie.
      Spotkaniu, które zorganizowała p. Ewa Szemla towarzyszyły Panie z "Andrychowskiej Straży Miejskiej "