Konkursy sportowe

Siatkarska majówka dla Andrychowa2015

Zwycięstwem MKS-u Andrychów zakończył się Turniej Siatkówki Młodziczek Młodszych "Siatkarska Majówka".
               W zmaganiach wzięło udział dziewięć zespołów młodziczek (rocznik 2001 i młodsze). W tym gronie były dwie drużyny UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, a także zespoły z Katowic, Oświęcimia, Kęt, Andrychowa, Bielska-Białej i Szczyrku. W pierwszym etapie grupowym cała stawka została podzielona na trzy grupy po trzy zespoły. Do drugiego, decydujących o końcowych miejscach etapu zespoły zostały przydzielone w zależności od zajętych pozycji w pierwszej części turnieju. Wszystkie spotkania składały się z dwóch setów, dlatego każda z ekip rozegrała po osiem setów.
              Zawody organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończyły się wygraną MKS Andrychów 2001. Druga zespół MKS uczennice klas VI /rocznik 2002/ uplasował się na V miejscu. Był to ich debiut w rozgrywkach młodzieżowych. Udało im się zremisować w setach z drużynami już doświadczonymi z Oświęcimia i Kęt w finałowych rozgrywkach o 4,5,6 miejsce.
              Skład MKS 1: Paulina Maciaszek, Magdalena Drag, Dagmara Wiercimak,Klaudia Bodzek,Patrycja Bogacz, Aleksandra Korczak, Karolina Partyka, Weronika Sordyl, Oliwia Leśniak, Natalia Nowotarska,
              Skład MKS 2: Natalia Krtyjak, Kamila Kołaczyk, Dominika Ćwiertka, Patrycja Kudłacik, Dominika Kudłacik, Paulina Mider, Anna Łazarz, Julia Jończy, Klaudia Lubera, Martyna Gzela

Turniej Siatkówki Młodziczek Młodszych "Siatkarska Majówka", hala POSiR w Pszczynie, 1 maja 2015 roku

Klasyfikacja: 1. MKS Andrychów 2001, 2. UKS Źródełko Katowice, 3. BKS Aluprof Bielsko-Biała, 4. UKS Setbol Oświęcim, 5. MKS Andrychów 2002, 6. UMKS Kęczanin Kęty, 7. UKS COS Olimp Szczyrk, 8. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna I, 9. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna II.

Wyróżnienia indywidualne: Weronika Sordyl (MKS Andrychów 2001), Natalia Cielsielska (UKS Źródełko), Klaudia Kubacka (BKS Aluprof), Katarzyna Kozieł (UKS Setbol), Natalia Kryjak (MKS Andrychów 2002), Julia Rudzka (Kęczanin), Zuzanna Giercuszkiewicz (UKS COS Olimp), Sandra Piszczek (UKS Centrum I), Martyna Skrzypczyk (UKS Centrum II).

trener Ewa i Paweł Bury