WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKIweb stats stat24


Bezpieczny Internet.

Serwisy społecznościowe.


         Społeczność internetowa to zbiorowość ludzi (nie tylko młodych, ale także tych starszych), w której relacje istnieją dzięki sieci WWW. Społeczność taka może przybrać różne formy - działać w postaci forów dyskusyjnych, czatów, blogów czy nowoczesnych serwisów internetowych. Właśnie ta ostatnia opcja - ze względu na szeroki zakres oferowanych możliwości - staje się coraz popularniejsza.

 • Głównym celem wirtualnej społeczności jest nawiązywanie znajomości z innymi użytkownikami - zarówno tymi, którzy mieszkają na sąsiedniej ulicy, jak i tymi z drugiego końca świata. Jest to możliwe dzięki różnym kanałom komunikacji, z których najbardziej przystępnym jest system wiadomości błyskawicznych - krótkich komunikatów, które wysyłają sobie członkowie społeczności. Te "wirtualne esemesy" występują w większości popularnych serwisów, takich jak MySpace, Second Life czy Epuls.


 • Wbrew pozorom tego rodzaju witryny nie są przeznaczone dla osób nieśmiałych, które mają problemy z kontaktami w realnym świecie. Aby znaleźć znajomych, trzeba się bowiem odpowiednio zaprezentować. Służy do tego profil, zwany czasem wizytówką. Podajemy w nim informacje o sobie - dotyczące wieku, wyglądu, osobowości czy zainteresowań. Najczęściej możemy także dołączyć swoje zdjęcia.

 •       © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
  ul. Włókniarzy 10A
  34 - 120  Andrychów
  tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
  kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
  Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
  Wszystkie prawa zastrzeżone