Ustanawiamy rekord
w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

16 października 2013r. uczniowie klasy III a, b, c wzięli udział w ustanowieniu REKORDU W JEDNOCZESNEJ RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ wraz z programem „Ratujemy i uczymy ratować” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            Wydarzenie to odbyło się w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
            Między godziną 12.00, a 12.30 nieprzerwanie prowadziliśmy resuscytację na pięciu fantomach. W tym samym czasie, w całej Polsce, resuscytację prowadziło 86580 osób.
W akcję zaangażowanych zostało ogółem 1266 instytucji, a liczba uciskanych w tym czasie fantomów wyniosła 6104.

Dzieci były bardzo zaangażowane w bicie rekordu. Poza samą resuscytacją w trakcie zajęć, miały także okazję dowiedzieć się, jak wygląda łańcuch przeżycia.
            Nad całością imprezy czuwały panie: Alina Tomiak i Dorota Harańczyk. Na zakończenie wszyscy wspólnie wysłuchali piosenkę zespołu Bee Gees „ Stayin” Alive”.
             Po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły dowodzą, że stanowią grupę bardzo pozytywnie zakręconych ludzi, z którymi można góry przenosić.