„Puzzle klasowe”
w Mini ZOO w Inwałdzie

Klasy czwarte Naszej Szkoły biorą udział w zajęciach integracyjnych „Puzzle klasowe”. Celem tych zajęć jest zintegrowanie uczniów w ramach swojej klasy.
              Najpierw w czasie zajęć z pedagogiem szkolnym Różą Maszczyńską, dzieci porównują klasę do puzzli. Szukają wszystkiego, co je łączy z kolegami w klasie. Na koniec potrafią określić, w czym klasa jest podobna do puzzli oraz jakie zasady sprzyjają współpracy. Następnie uczniowie jednej klasy pracują w różnych grupach, gdzie dostają do wykonania niecodzienne zadania, przygotowane przez Panią Psycholog Izę Ziółkowską.
             Teren mini ZOO jest stworzony do ćwiczeń na współpracę. Wszystko, czego doświadczamy omawiamy i uczniowie oceniają, czy zasady dotyczące współpracy, udało im się zastosować w praktyce.
              Po pracy edukacyjnej , następują odwiedziny u zwierzątek pod opieką wychowawcy klasy. Potem jeszcze plenerowy posiłek. Czy warto było? Zobaczcie sami……

www.edukator.org.pl

i miesiąca października 2007