Uwaga ABSOLWENCI !!! film DVD "HISTORIA CZWÓRKI część.I i II"(1970-1976)i (1979 - 1991) - bliższe informacje w sekretariacie
      STRONA GŁÓWNA      SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE      KSIĘGA GOŚCI      LINKI>
Z życia Szkoły

PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ SZKOŁY.

PRZEDSTAWIENIE
"PIERŚCIEŃ I RÓŻA"
PREZENTACJA "SZKOLNYCH TALENTÓW"            W dniu 12. 05. br. w naszej szkole uczniowie obejrzeli prezentację osiągnięć artystycznych indywidualnych uczniów i kół zainteresowań.
W prezentacji brali udział zaproszeni goście: Komisja z Centrum kultury i Wypoczynku w Andrychowie, starszy wizytator- pan Józef Żegliński oraz Dyrektor do Spraw Edukacji przy Urzędzie Miasta- pan Leszek Kucharski.

            Prezentację rozpoczęło przedstawienie teatralne "Pierścień i róża", w wykonaniu uczniów klasy Vb, pod opieką scenografa- pani Lidii Siwek.

            "Pierścień i róża" to baśń Williama Makepeace Thackeray.
Tytułowe rzeczy są magicznymi przedmiotami, które dostały dzieci królewskie od Czarnej Wróżki.

             Akcja rozpoczyna się na dworze króla Walorozo, który włada Paflagonią.

Na jego dwór przybywa poseł króla Padelli, by obwieścić, że jego najstarszy syn, książę Bulbo zamierza poślubić jedyną córkę Walorozo, królewnę Angelikę.            

W związku z zamieszaniem jakie towarzyszy przybyciu Bulby na zamek, książę Lulejko-prawowity władca Paflagonii, wychodzi z pokoju, by porozmawiać z Angeliką, z którą jest zaręczony.

Królewna Angelika jest krnąbrna i niemiła,a Lulejko jest niedojrzałym, leniwym chłopcem, którego nic nie interesuje oprócz jego osoby i ukochanej Angeliki.             

Przed przyjazdem Bulby dochodzi do kłótni pomiędzy narzeczonymi i Angelika w gniewie wyrzuca pierścionek, który dostała od Lulejki.
Był to zaczarowany pierścionek od Czarnej Wróżki.
Dopiero teraz Lulejko dostrzega, jaka naprawdę jest królewna.
             Podczas gdy młodzi nadal się kłócą, pierścionek znajduje na podwórcu zamkowym, stara i brzydka hrabina Gburia-Furia.

Po założeniu pierścionka staje się młodą, powabną osobą.

             Wieczorem na zamku zaczyna się wielka uczta, ku czci nowych narzeczonych, Angeliki i Bulby, który przed przybyciem do zamku dostał od Czarnej Wróżki zaczarowaną różę.

Podczas uczty Lulejko siedzi obok zmienionej Gburii-Furii i zakochuje się w niej pod wpływem czarów magicznego pierścionka.

Stara hrabina planuje uwieść młodego chłopaka i dzięki niemu zostać królową, dlatego po uczcie podsuwa mu po podpisania tajemniczy dokument.

Lekkomyślny Lulejko bez wahania go podpisuje i zaczyna adorować hrabinę.

             Po zabawie zadowolona hrabina woła do siebie służącą Rózię, młodą dziewczynę, która została przygarnięta do zamkowej służby, po tym, jak błąkała się po ogrodach królewskich.

Pod wpływem zadurzenia, Gburia daje jej magiczny pierścionek.
Od tej pory dziewczyna roztacza urok, któremu ulegają Bulbo, Lulejko-którego kocha Rózia, a także sam król.

             Podczas zalotów króla do Rózi, Lulejko uderza władcę czym ściąga na siebie karę ścięcia głowy. Wykonać ten rozkaz ma generał Zerwiłebski, jednak to może popsuc plany harbiny, która wymyśla, aby kat ściął głowę księcia Bulby, gdyż w rozkazie królewskim nie było podane imię księcia, który ma zginąć.
Dlatego z samego rana Bulbo zostaje aresztowany i prowadzony na ścięcie.
W tym samym czasie królowa, Angelika oraz Gburia-Furia wyrzucają biedną Rózię z zamku, bo uważają, że ona uwodzi wszystkich mężczyzn, ponadto Gburia ostrzega Lulejkę, że grozi mu niebezpieczeństwo i musi uciekać z kraju.

            Wygnana Rózia błąka się po lesie, gdy spotyka syna drwala, który zabiera ją do chaty ojca.
Okazuje się, że Rózia jest zaginioną córką, nieżyjącego już króla Krymtatarii i prawowitą dziedziczką tronu.
Wraz ze starym drwalem, nota bene dawnym poddanym ojca Rózi oraz z innymi dworzanami, Rózia postanawia odzyskać należne jej miejsce.
Niestety nie udaje jej się to, a ona sama zostaje uwięziona w lochach starsznego króla Krymtatarii, tyrana Padelli.

             W tym samym czasie Lulejko z pomocą Czarnej Wróżki rozpoczyna naukę i pragnie odzyskać tron, który podstępnie zabrał mu król Walorozo.
Królewna Angelika cudem ratuje księcia Bulbo z łap kata i rozpoczynają przygotowania do zaślubin.

             Któregoś dnia książę Lulejko widzi przez okno generała Zerwiłebksiego maszerującego wraz z żołnierzami, aby rozpocząć służbę u króla Padelli.

Lulejko przekonuje starego druha, aby wraz z nim rozpoczął walkę o tron.

             Walka przynosi dobry rezultat, książę zostaje królem, a poprzedni władca wraz z małżonką oraz kilkoma oddanymi służącymi zostaje osadzony w lochu.
Ponadto do Lulejki dociera wiadomość, że Rózia jest uwięziona u Padelli, któremu nie zależy na życiu swojego syna. W związku z tym, Lulejko chce zabić Bulbę, jeśli Padella zabije Rózię.

Na szczęście dla wszystkich Czarna Wróżka ratuje Rózię i odwozi ją do ukochanego Lulejki.
             W zamku trwają przygotowania do wesela Lulejki z Rózią, które zostają gwałtownie przerwane przez wypowiedzenie wojny przez króla Padellę.
Lulejko otrzymuje magiczną zbroję, magiczną broń oraz magicznego konia od Czarnej Wróżki i wygrywa wojnę oraz osadza w więzieniu podstępnego tyrana Padellę.

             Po raz kolejny rozpoczynają się przygotowania do wesela, gdy Gburia-Furia pokazuje wszystkim dokument, który podpisał Lulejko.

Wynika z niego, że Lulejko zobowiązał się do poślubienia Gburii. Rózia załamuje się, a Lulejko chce przekupić hrabinę, ab zrezygnowała z planów.
Ona nie chce tego zrobić, bo twierdzi,że potrzebuje męża.

Po dojechaniu do kościoła z tłumu wychodzi Czarna Wróżka i w magiczny sposób uwalnia starego męża Gburii, który był zamieniony w kołatkę.
             I tak, jak to w bajkach bywa wszystko kończy się dobrze.
Rózia zostaje żoną Lulejki i władczynią Krymatatarii. Angelika wychodzi za mąż za Bulbę, który w prezencie od młodej pary dostaje magiczny pierścionek.

Wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

powrót do strony głównej>>>

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITENasza szkolna witryna otrzymała w dniu
4 października 2006 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku".


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
I MIEJSCE
na najlepszą witrynę miesiąca listopada 2006 r.
w konkursie Eduseeka!!!


Konkurs
"Szkoła z tradycją"


LOGO SZKOŁY

Sprawdź pogodę
w Andrychowie! 


Pogoda

      © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
ul. Włókniarzy 10A
34 - 120  Andrychów
tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone