PLENER MALARSKI

8 i 9 października br. grupa pasjonatów malarstwa z Naszej Szkoły(Jan Wawrzyniak, Julia Wawrzyniak, Irena Kądziołka, Dominika Zawiła, Martyna Pająk, Kinga Adamczyk, Julia Ekiert, Julia Płużek, Natasza Murzyn, Agnieszka Kukuła, Jakub Wądrzyk i Karolina Smaza ) wybrała się na plener malarski.
Zaopatrzeni w pędzle, palety i farby wyruszyliśmy by podziwiać i utrwalać niezwykłe widoki starówki i zespołu zamkowego w Pszczynie.

Na miejsce dotarliśmy koleją.

Pszczyna powitała nas niezwykle piękną, słoneczną pogodą. Po rozlokowaniu w Domu Turysty mogliśmy rozpocząć zwiedzanie miasta.
          Najpierw obejrzeliśmy zamek książąt Hochbergów, którego historia sięga XV wieku (obecny wygląd, to wynik przebudowy, dokonanej w XIX wieku, który zawdzięczamy projektowi wybitnego architekta francuskiego Aleksandra Hipolita Destailleura).
Podziwialiśmy wspaniałe wnętrza pełne inkrustowanych mebli, myśliwskich trofeów, kosztownych tkanin i kryształów.
          Zamek w Pszczynie należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bogate wyposażenie.

Następnie zwiedziliśmy miasto. Na pszczyńskim rynku przysiedliśmy się do pięknej księżnej Daisy.

Potem zapatrzeni w kształty niezwykle kolorowych kamieniczek, wykonywaliśmy malarskie i rysunkowe szkice węglem i pastelami.

Po przyjemnej, ale męczącej pracy, mogliśmy odetchnąć w hotelu. Tam czekała na nas wspaniała, niekoniecznie artystyczna zabawa.

Po nocy spędzonej w gościnnym ośrodku nadszedł kolejny pracowity dzień. Tym razem zainspirowały nas jesienne widoki ogrodu zamkowego, zaprojektowanego w stylu angielskim.
Na naszych pracach pojawiły się szarozielone stawy, przecięte malowniczymi mostkami i drzewa ubrane w barwne liście.

Plener okazał się bardzo owocny. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji wróciliśmy późnym popołudniem do Andrychowa.
          Wkrótce zaprosimy Was na wystawę poplenerową.