PLENER MALARSKI

10 października, jako członkowie koła plastycznego działającego w naszej szkole, wyruszyliśmy pod opieką Pani Lidii Siwek do Krakowa, by zwiedzić starą stolicę, podziwiać jej widoki i utrwalić je na swoich obrazach.

Na rynku krakowskim, szkicowaliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i piękne kamienniczki.
Po krótkim wypoczynku, przeszliśmy ulicą Grodzką i Kanoniczną na Wzgórze Wawelskie, gdzie powstały szkice paletą olejną.
Inspiracją kolejnych prac był arkadowy dziedziniec zamku, Kaplica Zygmuntowska i Katedra Wawelska.
Ćwiczyliśmy umiejętność szkicowania z natury, konstruowania perspektywy, przedstawiania obiektów architektonicznych.

Sporą atrakcją malarskiej wyprawy był powrót pociągiem papieskim.