Konkursy sportowe

Finał Igrzysk w Piłce Nożnej Chłopców

Zwycięstwem uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie zakończył się Powiatowy Finał Igrzysk w Piłce Nożnej Chłopców, rozegrany 23 maja 2014 r. na boisku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, wyłonionych w eliminacjach gminnych i międzygminnych. Zespoły zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy. Czołowe ekipy z każdej grupy rozegrały spotkania o III miejsce oraz finał.
Puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach wręczyła kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alina Wolas oraz koordynator ds. Sportu Szkolnego w Powiecie Wadowickim Tomasz Gębala.
              Młodzi Andrychowianie okazali się najsilniejszą drużyną i będą reprezentować powiat wadowicki w finale regionalnym, w którym zmierzą się z mistrzami powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.
Zawody zostaną rozegrane 29 maja br. w Oświęcimiu.
              Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Klasyfikacja końcowa:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie

• II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mucharzu

• III miejsce - Szkoła Podstawowa w Inwałdzie
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. W. Broniewskiego w Wadowicach
  • miejsca V – VI – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach i Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Wadowicach
  • miejsca VII – VIII - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie i Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu

•               Skład zwycięskiej drużyny: Julian Wdowik, Daniel Budka, Jakub Budka, Radek Zwińczak, Konrad Prus, Daniel Kuźma, Eryk Wróbel, Jakub Łysoń, Albert Swakoń, Daniel Dobrzański, Oskar Mikołajek, Wiktor Śmiłek. Opiekun: Artur Adamus

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!