Z ostatniej chwili...

OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE

Od września 2005 roku wprowadzamy w naszej Szkole elementy oceniania kształtującego.
Nauczyciele pracujący z uczniami w klasie IVA modyfikują swoje zajęcia zgodnie z założeniami OK. Po trzech latach sprawdzimy efekty naszej pracy.
W całej szkole moduły oceniania kształtującego poznaje 21 nauczycieli. Ośmioro z nich bierze udział w internetowym kursie OK zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Pozostali spotykają się co miesiąc i omawiają efekty wprowadzania modułów OK na swoich zajęciach, dyskutują nad problemami i trudnościami w pracy, wspólnie zastanawiają się, jak najlepiej rozwiązać dany problem.
W tych spotkaniach uczestniczą również nauczyciele szkolący się przez Internet. Oni też podpowiadają swoim koleżankom i kolegom, jak najefektywniej wykorzystać zdobyte umiejętności.

Po roku funkcjonowania OK przeprowadzimy ewaluację naszej pracy, porównamy wyniki nauczania, wyciągniemy wnioski do dalszego działania.