Nowości w bibliotece, czyli audiobooki.

Dawno temu, kiedy rodzice byli jeszcze dziećmi, na co dzień słuchano w radiu, czy z płyt, inscenizacji bajek.

Wielu rodziców do dziś jeszcze pamięta niezwykły urok i klimat tych słuchowisk, a niejeden potrafi zaśpiewać swoim dzieciom niegdyś zasłyszane piosenki.

I oto raz jeszcze zebrali się w Teatrze Polskiego Radia najwybitniejsi aktorzy, żeby zinterpretować dla dzieci bajki. Powstały słuchowiska o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim.

Literacki, a zarazem współczesny język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki: wszystko w tych nagraniach składa się na ich niezwykły charakter.

Wydawca gwarantuje, że każdy, kto wysłucha tych bajek, będzie nimi zachwycony i zapragnie dać je do przesłuchania swoim dzieciom. Nasza biblioteka zakupiła kolekcję 20 audiobooków wydawnictwa Siedmioróg wśród, których znajdują się: „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie Kaczątko”, „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Królowa Śniegu”, „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia”, „Tomcio Paluch”, „Mała Syrenka”, „Bazyliszek”, „O wawelskim smoku”, „O Wandzie, co Niemca nie chciała”, „O czterech muzykantach z Bremy”, „Pan Twardowski”, „Scooby Doo!” oraz „Wesołe wierszyki” Jana Brzechwy.