Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej
"Magia Świąt"

Dnia 17 grudnia 2013 roku odbyły się obrady jury Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Na Kartkę Bożonarodzeniową "Magia Świąt" organizowany przez Miasto Gdańsk oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku. Partnerem w konkursie byli Poczta Polska S.A., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne MOST.
                Na konkurs nadesłano 1041 prac graficznych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski.
                Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, oraz pokazanie współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.
                Oceny prac dokonało profesjonalne jury biorąc pod uwagę zgodność z tematem, samodzielność pracy, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, stopień nawiązania do tradycji oraz estetykę wykonania.

Jury w składzie:

1. prof. dr hab. Jacek Zdybel - pracownik naukowy ASP w Gdańsku, - przewodniczący
2. dr hab. Jacek Kornacki - pracownik naukowy ASP w Gdańsku,
3. Krzysztof Rutkowski - grafik komputerowy,
4. mgr Iwona Kornacka - plastyk, Pałac Młodzieży w Gdańsku, przyznało miejsca i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Kasia Sordyl z kl. VI c z Naszej Szkoły.

Gratulujemy zwycięstwa!

praca konkursowa