Uwaga ABSOLWENCI !!! film DVD "HISTORIA CZWÓRKI część.I i II"(1970-1976)i (1979 - 1991) - bliższe informacje w sekretariacie
      STRONA GŁÓWNA      SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE      KSIĘGA GOŚCI      LINKI>
Z życia Szkoły

Uroczystość nadania medalu
"Zasłużony dla Gminy Andrychów" 2007r.


    Obchody Święta Niepodległości to jedna z dwóch okazji w roku, kiedy w Andrychowie przyznawane są medale „Zasłużony dla Gminy Andrychów.

W tym roku tymi zaszczytnymi odznaczeniami uhonorowani została emerytowana nauczycielka Naszej Szkoły: Pani Marianna Kalinowska.

Marianna Kalinowska jest jedną z najwybitniejszych nauczycielek w historii Andrychowszczyzny.
Przez większą część swojej zawodowej kariery związana ze Szkołą Podstawową nr 4, dała się poznać jako znakomity fachowiec, stosujący legendarne już metody pracy z uczniami, by nie tylko nauczyć ich matematyki, lecz również wzbudzić zapał do tego przedmiotu.

Umiejętność kształtowania matematycznego myślenia, rozwijanie zainteresowań tą dziedziną nauki, merytoryczna i metodyczna perfekcja zjednały jej szacunek i uwielbienie uczniów oraz ogromne uznanie wśród rodziców.

Pani Marianna Kalinowska wielokrotnie osiągała wybitne sukcesy w pracy z uzdolnioną matematycznie młodzieżą, a lista finalistów i laureatów olimpiad matematycznych, którzy wyszli spod jej ręki liczy aż 29 nazwisk.

Jest Pani Marianna wspaniałą wychowawczynią wielu pokoleń andrychowskich uczniów, którzy podkreślają jej ogromne serce, matczyną troskę i oryginalne sposoby budowania w klasie i szkole prawdziwie rodzinnej atmosfery.

Do legendy przeszły słynne wycieczki i rajdy górskie po Beskidach i Gorcach, niejednokrotnie połączone z lekcjami matematyki w plenerze czy ze sprzątaniem szlaków turystycznych na długo przed tym, gdy głośno stało się o takich inicjatywach za sprawą akcji Dzień Ziemi i Sprzątanie Świata.

To dzięki Pani Mariannie uczestniczący w tych wyprawach uczniowie poznawali tajniki orientacji w górskim terenie, doświadczali trudów wspinaczki przy świetle latarek, by z wybranego szczytu podziwiać krajobraz w chwili, kiedy ranne wstają zorze; to wtedy podczas wspólnego śpiewu Jasno płonie watra w lesie... zawiązywały się przyjaźnie i sympatie, które trwają przez dziesięciolecia, a wśród pamiątek pojawiały się zdobywane jakby mimochodem kolejne stopnie Górskiej Odznaki Turystycznej.

Pani Marianna Kalinowska jest osobą nad wyraz skromną i szlachetną. Niewątpliwie to jedna z największych indywidualności i osobowości naszej Gminy.

A oto fotoreportaż z uroczystości:


O drodze Polaków do niepodległości mówił Michał Kołodziejczyk.


Zdjęcie do pobrania...


Medale „Zasłużony dla Gminy Andrychów” Pani Mariannie Kalinowskiej i Panu Czesławowi Stuglikowi wręczyli: przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Kubień oraz burmistrz Andrychowa, Jan Pietras.

Zdjęcie do pobrania...


Zdjęcie do pobrania...


Zdjęcie do pobrania...


Pani Marianna przyjmowała gratulacje od obecnych i byłych wychowanków.


Nie mogło zabraknąć pamiątkowej fotografii:)

Zdjęcie do pobrania...
powrót do strony głównej>>>

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITENasza szkolna witryna otrzymała w dniu
4 października 2006 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku".


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
I MIEJSCE
na najlepszą witrynę miesiąca listopada 2006 r.
w konkursie Eduseeka!!!


Konkurs
"Szkoła z tradycją"


LOGO SZKOŁY

Sprawdź pogodę
w Andrychowie! 


Pogoda

      © 2005  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
ul. Włókniarzy 10A
34 - 120  Andrychów
tel./fax (033) 875 - 20 - 82,
kontakt e-mail: sp4an@interia.pl      
Webmaster kontakt e-mail: ew70@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone