Konkursy sportowe

Sukces Lekkoatletek z Czwórki!!!

7 maja 2013r. na Stadionie Beskid w Andrychowie odbył się finał gminny w czwórboju LA dziewcząt i chłopców / bieg na dystansie 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na dystansie 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców /.
               I miejsce i awans do finałów powiatowych w kategorii dziewcząt zajęła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podsatwowej nr 4 w Andrychowie. Chłopcy zajęli III miejsce.

17 maja 2013r. siedmioosobowy zespół reprezentował naszą gminę na finale powiatowym w Świnnej Porębie. W zawodach uczestniczyły drużyny za Stryszowa, Świnnej Poręby,Frydrychowic, Rzyk, Łękawicy oraz Andrychowa.
              Dziewczęta uzyskując 999 punktów w ogólnej klasyfikacji zajęły I miejsce i tym sposobem wywalczyły zasłużony awans do finałów rejonowych.

22 maja 2013r. dzieczęta reprezentowały nasz powiat w finałach rejonowych w Brzeszczach, w których rywalizowały z drużynami z Oświęcimia, Bukowna, Regulic, Libiąża, Stryszowa, Polanki Wielkiej. Tym razem poprawiły swój wynik z zawodów powiatowych zdobywając 1025 punktów. Zajęły I miejsce i awansowały do zawodów wojewódzkich, które mają odbyć się 28 maja 2013r. na Stadionie AWF w Krakowie.

We wtorek 28 maja na lekkoatletki wzięły udział w profesjonalnie przygotowanym Finale Wojewódzkim Czwórboju LA organizowanym przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy, w którym rywalizowało 14 szkół z całej Małopolski. Dziewczęta walczyły dzielnie. Udało im się zdobyć aż 1055 pkt co dało im 4 miejsce.

Skład drużyny:Natalia Ślusarczyk kl. VI b, Weronika Sordyl kl. V e, Klaudia Światłoń kl. VI b, Sandra Witkowska kl. VI e, Dagmara Wiercimak kl. V e, Agnieszka Mrzygłód kl. V d, Patrycja Bogacz kl. V e,Anna Łazarz kl. IV e,

Na wyróżnienie zasługuje Natalia Ślusarczyk, która uzyskując 250 pkt indywidualnie, zajęła 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Startowały 84 zawodniczki.

Opiekunem jest p. Ewa Bury.

Wyniki:

• I miejsce - SP 5 Nowy Targ