Z Życia Szkoły

Spotkanie z "Polskim Kosmonautą"

24 maja 2013 r. uczniowie klasy III e, IV b oraz IV e mieli niezwykłą okazję spotkania się z generałem Mirosławem Hermaszewskim.
              Pierwszy polski kosmonauta spóźnił się na spotkanie, gdyż w drodze do Andrychowa był uczestnikiem wypadku. Na szczęście okazało się, że ani on, ani towarzysząca mu żona nie ucierpieli w zdarzeniu na drodze. Kiedy po półtorej godzinie dotarł na miejsce, powitały go gorące brawa uradowanych dzieci oraz młodzieży.
              Pomimo niesprzyjających okoliczności generał nie odwołał spotkania. Krótko opowiedział o tym, co się stało i zaraz potem rozpoczął swoją opowieść o gwiazdach i lotach kosmicznych. Wszystko wspierał przygotowaną prezentacją multimedialną. Mirosław Hermaszewski jest jedynym Polakiem, który widział naszą planetę z orbity, gdzie wraz z rosyjską załogą był w 1978 r. Podczas ośmiodniowego pobytu na stacji orbitalnej Solut 6 okrążył Ziemię 126 razy.

Wszyscy byliśmy ogromnie zainteresowani opowieścią „Naszego Kosmonauty”, a po spotkaniu mieliśmy możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć i otrzymaliśmy od generała cenne dla nas autografy.