Gminny Konkurs Ortograficzny
"Z ortografią na Ty""

10 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach odbył się przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej XII Gminny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią na Ty”.
            Po raz pierwszy Patronat Honorowy objął Burmistrza Andrychowa. Patronat medialny objęły "Nowiny Andrychowskie".
            Wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitała dyrektor szkoły w Roczynach p. Magdalena Kubalka-Pluta. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała p. Agnieszka Perończyk – Adamek zastępca Burmistrza Andrychowa, która przybyła na konkurs wraz z dyrektorem Gminnego Zarządu Oświaty p. Andrzejem Szafrańskim.
             W tegorocznym konkursie wzięło udział 49 uczniów z klas II-III ze wszystkich dziesięciu Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Andrychów.
Uczestnicy pisali dyktanda i rozwiązywali ortograficzne zadania konkursowe: krzyżówki, rebusy, teksty z lukami i tym podobne zmagania z ortografią.
             W skład Komisji Konkursowej oprócz organizatorek wchodziły: polonistki ze szkoły w Roczynach oraz nauczycielki klas młodszych ze szkół w Inwałdzie, w Sułkowicach Bolęcinie i w Sułkowicach Łęgu.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klas drugich i klas trzecich.
             Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w konkursie.
A oto wyniki konkursu

W poziomie klas II