Czwartoklasistka Laureatką
27 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Debiut".

2 marca br. zostały ogłoszone wyniki 27 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Debiut" w Zamościu.

Uczennica Naszej Szkoły z klasy IV f - Agnieszka Szemla wraz z Pauliną Malon z Hrubieszowa zostały laureatkami tego konkursu w kategorii "proza".

Agnieszka nadesłała na konkurs fragment swojej książki pt. "Kometa i Prince Doskonały".

Na w/w konkurs wpłynęło 107 prac w kategorii prozy i poezji.

W jury zasiedli:

• Adam Kulik - dziennikarz TV Lublin, autor awangardowych, afabularnych powieści: „Lot” („Czytelnik” 1985) i „Gra” (Wyd.Lubelskie Nowe 1993), tomów poetyckich: „Pejzaże z Panem Lemonem” (Lublin 1979), „Piołunny raj” (Wyd. „Iskry”1985) i „Ziemie pulsujące” (Lublin 1990), książki reporterskiej „Droga na południe” (KAW Lublin 2002) oraz albumu „Miasta polskie itd.

• Piotr Linek , rocznik 1964, Zamościanin (najpierw od urodzenia, potem z wyboru i pasji). Polonista. Autor poetyckich książek. Za „Chemię zdziwienia” (2005) otrzymał Nagrodę im. Anny Kamieńskiej przyznawaną najlepszym książkom Lubelszczyzny. Książka kandydowała też do Literackiej Nagrody Nike. Współpracował z „Kresami Literackimi”. Współtworzył „Kronikę Literacką” oraz magazyn literacki „Notę”. Z ZKK związany od 1989.

• Bożena Fornek - instruktor literatury

•               W nagrodę Agnieszka otrzymała dyplom oraz książkę.
    Nagrodą jest również opublikowanie nagrodzonych utworów literackich w "Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym".

Link: - Wyniki 27 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Debiut"