Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego
dla klas IV-VI.

W bibliotece naszej szkoły w styczniu 2012r. rozpoczął się pierwszy etap szkolnego konkursu czytelniczego dla klas IV-VI. Cały konkurs składał się z 5 etapów, które odbywały się raz w miesiącu (od 10 stycznia do 14 maja).
        Celem konkursu było inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz wzbogacanie ich słownictwa.
I etap konkursu był poświęcony lekturze „Pinokio” C.Collodi. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę pt. „Przygody drewnianego pajacyka”. W tej konkurencji można było zdobyć maksymalnie 15 punktów.

II etap nosił tytuł „Bez zmrużenia oka” i polegał na łączeniu związków frazeologicznych z ich objaśnieniami. Łącznie do zdobycia było 20 punktów.
        W III etapie uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę pt. „Przygody rudowłosej Ani” na podstawie powieści L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Rozwiązanie krzyżówki dawało możliwość zdobycia 20 punktów.

IV etap konkursu to wyszukiwanie tytułów książek w tekście za co można było uzyskać maksymalnie 22 punkty.
        Ostatni V etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki pt. „Czy zło może wygrać z dobrem?”. W tej konkurencji można było sprawdzić swoją znajomość książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J. K. Rowling. Do zdobycia było maksymalnie 19 punktów.
W konkursie wzięło udział 25 uczestników. Jury wyłoniło laureatów 3 pierwszych miejsc oraz przyznało 3 wyróżnienia.

miejsce

imię, nazwisko, klasa

punktacja

I m

Aleksandra Żydek kl. Va

78

II m

Oskar Stańczak kl. Vf

62

III m

Kinga Szemik kl. VIf

49

wyróżnienie

Olga Cepcer kl. Vb
Patryk Woźniak kl. Vd
Wiktoria Łabędzka kl. VIe

46
43
42

Zwycięzcy zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłości do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: p. Sylwia Książek, p. Monika Piekiełko