IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"
2009/2010
szczebel ogólnopolski

W dniu 13 października 2009r.odbył się Międzynarodowy konkurs "Bóbr" na szczeblu ogólnopolskim. W konkursie tym z naszej szkoły, z klas IV - VI (opiekun P. Krystyna Matusiak, P. Ewa Szemla)wzięło udział 25 uczniów.

W całej Polsce startowały w nim 353 szkoły podstawowe - razem 3159 uczniów.
Konkurs swą strukturą, a przede wszystkim punktacją, przypominał konkurs matematyczny "Kangur", czyli za każdą błędną odpowiedź uczeń tracił punkty w zależności za ile punktów było dane zadanie.

Dla każdej grupy wiekowej Konkurs Bóbr trwał 55 minut i składał się 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie.

Wynik ucznia obliczany był w następujący sposób:
  • 1. na starcie uczeń otrzymywał 24 punkty,
  • 2. za poprawną odpowiedź uczeń otrzymywał 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
  • 3. za brak odpowiedzi uczeń otrzymywał 0 pkt,
  • 4. za błędną odpowiedź uczeń otrzymywał -0,75, -1 lub -1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
  • 5. maksymalna liczba punktów to 120.

• Z naszej szkoły w tym konkursie WYRÓŻNIENIE otrzymały 2 osoby: Karol Nowak z klasy VI c (108 pkt) oraz Zuzanna Głownia z klasy VI d (100 pkt.).
    Wyróżnienia otrzymywali uczniowie, którzy otrzymali 100 - 108 pkt. Od 109 pkt przysługiwał tytuł laureata.

Wyniki przedstawiają się następująco:

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJĘ WYNIKÓW!

<-powrót do strony głównej