Uroczyste rozdanie „pierwszego prawa jazdy”,
podsumowującego projekt „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”.

W dniu 1 czerwca 2010r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem ogólnopolskiego projektu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”, do którego szkoła przystąpiła jesienią.

W ramach projektu uczniowie, którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową, otrzymali karty rowerowe, a od organizatorów, czyli Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i sponsora firmy McDonald’s pakiety bezpieczeństwa (kamizelki odblaskowe i opaski na rękawy).

Andrychowska Straż Miejska ufundowała kaski rowerowe dla uczniów, którzy najlepiej zdali egzamin na kartę rowerową, czyli dla „mistrzów karty rowerowej” oraz nagrodziła 18 uczniów w konkursie plastycznym „Miejsca bezpieczne i niebezpieczne w pobliżu szkoły, czyli dbam o bezpieczeństwo swoje i innych”. Trzy osoby szczególnie wyróżnione w konkursie otrzymały kaski rowerowe, a pozostałe 15 wyróżnionych osób gadżety rowerowe w postaci bidonów i lampek rowerowych.

Większość uczniów spisała się na medal, co widać było po ich szczęśliwych minach.