Jubileusz 40 lecia Naszej Szkoły,
połączony ze Świętem Patrona Szkoły
Mikołajem Kopernikiem.

Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień,
już bliżej jest niż dalej, o tym wiesz.
Czterdzieści lat minęło odeszło w cień
i nigdy już nie wróci, rób co chcesz.
A świat w krąg Ci roztacza uroki swe
i prosi żeby brać.

Czterdzieści lat minęło to piękny wiek,
czterdzieści lat i nawet jeden dzień.
Na drugie tyle teraz przygotuj się,
a może i na trzecie, któż to wie ?

W dniu 14 marca 2011r. Uczniowie świętowali 40 lecie istnienia Szkoły oraz święto Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika.

W związku z tym odbyło się szereg imprez towarzyszących.

Uroczystość zainaugurowana została na hali sportowej, gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 40 leciu istnienia Szkoły.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły w akompaniamencie werblistek i po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anna Rychter, która przypomniała uczniom historię powstania "Czwórki", oraz postacie Dyrektorów, którzy nią zarządzali. Po krótkiej, historycznej pogadance Pani Dyrektor wyczytała osoby uhonorowane odznaką "Zasłużony dla Szkoły w Stopniu Diamentowym" na oficjalnej uroczystości Jubileuszu 40 lecia Szkoły, która miała miejsce 12 marca 2011r.

Po przemówieniach, wspomnieniach, przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez Uczniów Naszej Szkoły.
Były więc piękne piosenki, tańce, czirliderki, pokaz mody, film ze wspomnieniami emerytowanej nauczycielki P. Marianny Ślesak, Absolwenta, Matki Uczennicy, oraz życzenia od Pierwszoklasistów dla szkoły.

Występy Uczniów wszystkim bardzo się podobały.

Po uroczystej akademii, uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie pod opieką wychowawców przygotowywali prace plastyczne związane z Patronem szkoły Mikołajem Kopernikiem.
W tym dniu odbyły się różnorodne konkursy międzyklasowe, dotyczące Mikołaja Kopernika oraz szeroko pojętego "kosmosu".
Poniżej fotoreportaż z uroczystości w tym dniu:

• Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE