WORTAL             INFORMACYJNO             EDUKACYJNY               MŁODYCH
  STRONA SZKOLNA      BEZPIECZNA SZKOŁA    SZKOŁA Z KLASĄ      O STRONIE       KSIĘGA GOŚCI      LINKI

web stats stat24

Bezpiecznie na drodze

Małopolska akcja "Odblaskowa Szkoła".

Akcja "Jabłko, czy cytryna?"
z udziałem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dnia 9 września 2010r. uczniowie Naszej Szkoły wraz z nauczycielem wychowania komunikacyjnego p. Ewą Szemlą oraz policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach asp. sztab. Pawłem Migdałkiem wzięli udział w akcji „Jabłko, czy cytryna?”, zorganizowanej w pobliżu szkoły.

Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w pobliżu Naszej Szkoły oraz uświadomienie kierowcom, że ich jazda nie pozostaje anonimowa. Cała akcja miała charakter edukacyjny. Została przeprowadzona przy ulicy Lenartowicza, którą przemierzają uczniowie codziennie, udając się na zajęcia.

Uczniowie byli naocznymi świadkami, że nawet tak niepozorne nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak niezapięte pasy,brak włączonych świateł mijania, nie uchodzą uwadze policji i są surowo karane.
Po ocenie przez policjanta zatrzymanego kierowcy jak i pasażera uczniowie częstowali jabłkiem lub cytryną. W sumie uczniowie wydali 12 cytryn i 8 jabłek.
       W trakcie całej akcji towarzyszył nam dziennikarz z pobeskidzkiej gazety „Kroniki Beskidzkiej”- p. Bogdan Szpila.

Jeśli chcesz obejrzeć FILM z akcji kliknij w link: "Jabłko, czy cytryna?"