Przygotowujemy się do zdobycia karty rowerowej.

Akcja "Jabłko, czy cytryna?"
z udziałem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego.

Dnia 27 kwietnia 2010r. uczniowie Naszej Szkoły wraz z nauczycielem wychowania komunikacyjnego p. Ewą Szemlą oraz policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach st. asp Pawłem Migdałkiem wzięli udział w godzinnej akcji „Jabłko, czy cytryna?”, zorganizowanej w pobliżu szkoły.

Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w pobliżu Naszej Szkoły oraz uświadomienie kierowcom, że ich jazda nie pozostaje anonimowa. Cała akcja miała charakter edukacyjny. Została przeprowadzona przy ulicy Lenartowicza, którą przemierzają uczniowie codziennie, udając się na zajęcia.

Uczniowie byli naocznymi świadkami, że nawet tak niepozorne nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak niezapięte pasy, nie uchodzą uwadze policji i są surowo karane.
Po ocenie przez policjanta zatrzymanego kierowcy jak i pasażera uczniowie częstowali jabłkiem lub cytryną. W sumie uczniowie wydali 8 cytryn i 12 jabłek.
       W trakcie całej akcji towarzyszył nam dziennikarz z pobeskidzkiej gazety „Kroniki Beskidzkiej”- p. Jacek Dyrlaga.