"H2O-to jest to!"

Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych.
           W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Okazało się bowiem, że człowiek od zarania dziejów korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej dla jego własnego życia.
          Człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma moralnego prawa do niszczenia środowiska – jest przecież jego częścią. Dlatego też ochrona ekosystemów wodnych i racjonalne wykorzystanie ich zasobów stanowią problem, który stał się sprawą całej ludzkości.