Konkursy sportowe

Zwycięstwo w pięknym stylu!

W dniu 17.04.2015 roku na stadionie "Skawy" w Wadowicach odbyły się finały powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Każdą gminę powiatu wadowickiego reprezentowały dwie najlepsze sztafety. Gminę Andrychów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie i Szkoła Podstawowa w Inwałdzie.
W sumie na starcie stanęło osiem sztafet.
          Każda sztafeta składała się z trzech uczennic klas czwartych, trzech z klas piątych i trzech z klas szóstych.
          Jako pierwsze biegły kolejno uczennice klas czwartych (każda po 800 metrów). Już po trzech zmianach reprezentacja naszej szkoły uzyskała przewagę nad rywalkami. Przewaga szybko się powiększała z każdą kolejną zmianą. Ostatnia zmienniczka z naszej reprezentacji ukończyła bieg z prawie 200 metrową przewagą nad drugą sztafetą (SP nr 1 w Wadowicach).

Tym samym nasze dziewczęta uzyskały tytuł mistrzyń powiatu i będą reprezentowały powiat wadowicki na finale wojewódzkim w Nowym Targu w dniu 29.04.2015 roku.

GRATULUJEMY!!!

www.edukator.org.pl